Зенітні ліхтарі

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
від
60000 грн
КУПИТИ В 1 КЛІК

Ліхтарі зенітні – світлопропускні конструкції, які встановлюються на покрівлі з метою створення природного освітлення та вентиляції внутрішніх будівель. Вони можуть мати різну конфігурацію і розмір. Зенітні ліхтарі реалізуються у формі паралелепіпеда, купола або піраміди. Вони успішно використовуються у промислових будівлях, офісних і торгово-розважальних центрах, спортивних спорудах і зимових садах.

Особливості зенітних ліхтарів

Зенітні ліхтарі складаються з двох елементів – каркаса та світлопропускної частини. Каркас виконує роль опори і встановлюється на балки або плити перекриття. Світлопропускна частина може складатися з купола, окремих панелей або багатогранних склепінь.

Для виготовлення каркаса використовують, як правило, алюмінієвий профіль, сталь або ПВХ. Дерев’яні конструкції застосовуються сьогодні рідше. Матеріалом для скління виступає полікарбонат, який значно знижує ризик деформації або повного руйнування конструкції, наприклад, під впливом шару снігу, граду або сильного вітру.

Полімерний пластик – найкраща альтернатива склу, оскільки він у 250 разів міцніший, легший і здатний витримувати великі навантаження. Стільниковий полікарбонат різної товщини застосовується, якщо не висуваються жорсткі вимоги щодо прозорості світлопропускаючого елементу. Якщо ж потрібно створити конструкцію підвищеної міцності або існує ризик вандалізму та випадкових пошкоджень, варто використовувати монолітні листи.

Зенітні ліхтарі з полікарбонату прості в експлуатації, стійкі до високих і низьких температур (від -50 ºС до +120 ºС) і мають досить тривалий термін використання (при правильному монтажі – не менше 20-25 років).

Ще одна перевага їх застосування – провітрювання приміщення та видалення диму. Найчастіше зенітні ліхтарі промислових будівель для провітрювання відкриваються за допомогою електроприводу, а іноді передбачений датчик автоматичного регулювання. Це дуже зручно для високих будівель, оскільки не доводиться спеціально залазити на дах, щоб підняти або закрити стулку.

Також зенітні ліхтарі з полікарбонату відводять дим при пожежі. У таких випадках світловий отвір відкривається за допомогою пневматичного або електричного механізму.

Відповідно до Держстандарту, зенітні ліхтарі в промислових будівлях не повинні займати понад 15% усієї поверхні покрівлі. До них висуваються такі вимоги:

  • захист від несанкціонованого проникнення всередину та вандалізму;
  • хороша гідроізоляція: будівля повинна бути захищена від опадів, виникнення вогкості та цвілі;
  • можливість провести прибирання та миття вікон.

Монтаж зенітних ліхтарів здійснюється на скатних, плоских і м’яких покрівлях, а монтажний шов виконується методом «вічний стик».

Види зенітних ліхтарів

За призначенням і конфігурацією світлові ліхтарі з полікарбонату діляться на:

  • Точкові: забезпечують природне освітлення в приміщенні та підходять для спальні, ванної кімнати, мансарди, кухні або зимового саду й інших будівель з ухилом даху не більше 25 градусів.
  • Стрічкові: практично не застосовуються для приватного житлового будівництва, де звичайні вікна просто неефективні через занадто велику площу внутрішнього простору. Підлягають встановленню на плоских дахах.

В окрему групу виділяють купольні зенітні ліхтарі, що займають «проміжне положення» між точковими зенітними ліхтарями та прозорими надбудовами. Купол з полікарбонату може мати вигляд півсфери або бути складною багатогранною конструкцією. Найчастіше вони використовуються на громадських приміщеннях і в елітних приватних будинках. При виробництві та монтажі зенітних ліхтарів враховується можливість появи парникового ефекту, значення температурних деформацій і здатність витримати снігові навантаження.

Форми зенітних ліхтарів

Існує багато форм зенітних ліхтарів. Купити в Києві можна такі полікарбонатні ліхтарі:

  • Арочні – в основі – конструкція арочного типу, яка створює сприятливі умови для сповзання снігу з її поверхні. Вони освітлюють приміщення у вечірній час, відбиваючи горизонтальні сонячні промені всередину будівлі.
  • Подвійні – вимагають установки центральної формообразної опори. Каркас найчастіше виготовляють зі сталі. Кут нахилу ската зенітного ліхтаря до основи може бути будь-яким. Забезпечують природне освітлення у вечірній час, видалення конденсату з внутрішніх поверхонь і дозволяють уникнути снігових заметів у зимовий період.
  • Односхилі – відрізняються нижчими енергетичними втратами, порівнянно з двосхилими й арочними ліхтарями. Площа світлопрозорої поверхні практично дорівнює площі отвору.

Переваги зенітних ліхтарів

Зенітні ліхтарі промислових будівель і приміщень інших призначень мають такі переваги:

  • виступають джерелом природного світла;
  • дозволяють заощадити на електричному освітленні;
  • забезпечують ефективну вентиляцію;
  •  створюють комфортний мікроклімат у кімнатах під покрівлею;
  • виступають оригінальною прикрасою даху;
  • виконують незамінні функції при евакуації;
  • мають відмінні теплоізоляційні властивості, високу стійкість до вітрових і снігових навантажень, низьку займистість.

Якщо у вас залишилися якісь питання, зверніться до наших менеджерів. Вони проконсультують і підкажуть ціну на зенітні ліхтарі, особливості їх виготовлення та монтажу.

 

Компанія Plaza International – це міжнародна компанія, яка є лідером на ринку України з поставки полікарбонатних листів, надійний постачальник найбільших заводів світу: TitanPlast, SafPlast, Soton, Polygal-Vostok, Palram, Rodeka, Galina, ArlaPlast, Brett Martin, Sabic, Covestro та інші.

Потрібна консультація експерта?

Довіртеся експертам компанії Plaza Int., І ми допоможемо реалізувати вашу ідею!

Замовити консультацію