Захистити будинок від дощу, снігу та граду допомагають козирки з полікарбонату. Також вони виступають прикрасою фасаду будівлі та надають їй особливого архітектурного стилю. Різні форми та колірні рішення дозволяють зробити приміщення оригінальним і створити певний шарм.
Особливості козирків з полікарбонату
Для виготовлення козирка застосовують металеві конструкції будь-якої форми та листи полікарбонату. Завдяки гнучкості матеріалів, які використовуються, можна створити козирки у вигляді арки, купола і т.д.
Полікарбонат – полімер, який пропускає 80% світлових променів, при цьому розсіюючи їх і зберігаючи свої властивості при температурі від -40 °С до + 110 °С. Матеріал має різні колірні варіації та неоднаковий ступінь тонування, що дозволяє купити полікарбонат конкретно під ваші цілі та стильові особливості будівлі.
Крім того, можна виокремити такі переваги полікарбонату:
- висока світлопроникність: цей параметр особливо важливий, коли навіс встановлюється над вікном або балконом і потрібно зберегти освітленість приміщення;
- міцність: стільниковий полікарбонат витримує снігове та вітрове навантаження до 120 кг/м², монолітний – до 200 кг/м²;
- тривалий термін експлуатації: стійкість до займання, впливу вологи, корозійних процесів і розмноження мікроорганізмів;
- відсутність у складі небезпечних для здоров’я людей і навколишнього середовища хімічних компонентів;
- естетична привабливість.
Козирок над ганком з полікарбонату повинен мати оптимальні показники жорсткості, правильне співвідношення розмірів з габаритами ганку, бути практичним в експлуатації і передбачати можливість додаткової установки системи водовідведення.
Жорсткий полікарбонатний козирок буде протистояти вітру, сніговому навалу та потокам води. Він повинен накривати вхідні двері та захищати ганок в радіусі до 50 см. Якщо буде потрібно збільшити розміри навісу, рекомендується застосовувати спеціальні опори.
З поверхні козирків періодично потрібно прибирати вуличний пил і бруд. Для цього можна використовувати звичайну м’яку ганчірку або воду зі шланга. Агресивні миючі засоби та жорсткі щітки краще не застосовувати. Це дозволить підтримувати конструкції в чистому стані, продовжити термін їх служби та запобігти появі мікротріщин.
Різновиди козирків з полікарбонату
Купити козирки з полікарбонату можна таких видів:
- Прямі. Відрізняються лаконічністю і підходять для будівель, оформлених в класичному стилі. Такі козирки фіксуються до стіни будинку, основою виступає лист монолітного полікарбонату.
- Односхилі. Використовуються для приміщень з одним нахилом ската. Вони сприяють тому, що на поверхні не буде накопичуватися сніг. Для кріплення конструкції застосовуються кронштейни.
- Двосхилі. Більше підходять для приватних будинків і котеджів. Захищають двері та сходи від атмосферних опадів, відводять дощову воду по сторонах від входу. При монтажі використовується коник і фронтон.
- Арочні. Виступають відмінним варіантом для промислових об’єктів, банківських та офісних установ. Встановивши арочні навіси з полікарбонату, можна не турбуватися про захист ганку, оскільки форма півкола дозволяє снігу сходити під власною вагою, а дощовій воді – безперешкодно стікати по обидві сторони укриття.
- Складні або каскадні. Поєднують в собі всі види конструкцій. Для їх установки потрібна розробка проєктів і креслень. До того ж, ціна таких полікарбонатних козирків не найнижча. Монтажні роботи повинні виконувати тільки висококваліфіковані фахівці. Складні навіси застосовуються над літніми садами, сходовими прольотами, альтанками та іншими спорудами.
Залежно від місця розташування козирок з полікарбонату може бути:
- окремою конструкцією – точки опори виконані у вигляді стовпів по периметру фундаменту;
- прибудовою – каркас роблять балочно-опорним, одна сторона ската має точки опори на окремій стійці, друга – спирається на балку, яка закріплена на стіні будівлі;
- традиційним – кріпиться, як правило, консольним методом до закладних у стіні приміщення.
Особливості вибору козирка з полікарбонату
Перше, з чим потрібно визначитися – товщина листів полікарбонату для навісу. При цьому важливо враховувати умови експлуатації конструкції. Як правило, для полікарбонатних навісів вибирають матеріал товщиною 4 мм, для дахів і козирків – від 6 до 10 мм.
Козирки на балконах з полікарбонату можуть бути оформлені в будь-якій кольоровій гамі, що дозволяє природному світлу вільно проникати в будівлю. Також при необхідності можна створити тінь.
Для козирків варто вибирати сертифікований полікарбонат, який буде мати високу якість, а значить і відмінні експлуатаційні характеристики. На поверхні листів не повинно бути бульбашок та інших пошкоджень. Також особливу увагу необхідно приділити вибору шайб для кріплення листів та інших комплектуючих.
При таких умовах конструкція буде тривалий час зберігати первинний зовнішній вигляд і властивості, забезпечуючи будівлі надійний захист від несприятливих погодних умов. Полікарбонатні козирки не будуть підлягати впливу вогню і механічних навантажень.
Якщо у вас залишилися якісь питання, задайте їх нашим фахівцям. Вони оперативно відреагують на звернення, нададуть інформативні відповіді та, при необхідності, допоможуть підібрати та розрахувати матеріали для установки полікарбонатних козирків.
Компанія Plaza International – це міжнародна компанія, яка є лідером на ринку України з поставки полікарбонатних листів, надійний постачальник найбільших заводів світу: TitanPlast, SafPlast, Soton, Polygal-Vostok, Palram, Rodeka, Galina, ArlaPlast, Brett Martin, Sabic, Covestro та інші.
Потрібна консультація експерта?
Довіртеся експертам компанії Plaza Int., І ми допоможемо реалізувати вашу ідею!